تفاهم‌نامه همکاری بین موسسه فرهنگی اکو و انجمن علمی پژوهش‌های هنری ایران
1394-08-26
تفاهم‌نامه همکاری بین موسسه فرهنگی اکو و انجمن علمی پژوهش‌های هنری ایران

تفاهم‌نامه همکاری بین موسسه فرهنگی اکو  و انجمن علمی پژوهش‌های هنری ایران

نشست مشترک انجمن علمی پژوهش‌های هنری ایران و موسسه فرهنگی اکو با حضور اعضا و مدیران این دو نهاد علمی، فرهنگی در دفتر این موسسه در تهران برگزار شد.

در نشست مشترک موسسه فرهنگی اکو و انجمن علمی پژوهش‌های هنری ایران، موضوعات مورد علاقه دو طرف برای عقد تفاهم‌نامه همکاری بررسی شد. در این نشست که با حضور پروفسور افتخار حسین عارف رییس موسسه اکو و دکتر مجید غافله باشی معاون امور بین‌الملل این موسسه، دکتر اشرف‌السادات موسوی‌لر ریاست انجمن، دکتر بهنام زنگی نایب رییس، دکتر فریده حمیدی عضو هیات مدیره و سایر اعضای انجمن برگزار شد، موضوعات مشترک بررسی شد.

در ادامه این نشست، تفاهم‌نامه همکاری مشترک بین موسسه و انجمن به امضای روسای دو طرف رسید و مقرر گردید چهارچوب‌های همکاری مشترک در نشست کارشناسی آتی بین انجمن و موسسه به بحث و بررسی گذاشته شود. با توجه به گستردگی زمینه‌های فعالیت مشترک انجمن علمی پژوهش‌های هنری ایران و موسسه فرهنگی اکو، امید می‌رود تفاهم‌نامه فوق بتواند به ارتقای سطح فعالیت‌های علمی و فرهنگی دو طرف منجر شود.

در ادامه مراسم، دکتر موسوی‌لر عضویت افتخاری انجمن را به پروفسور افتخار حسین عارف اهدا نمودند و ایشان نیز ضمن استقبال از عضویت در این انجمن، اظهار امیدواری کردند که حضور افتخاری ایشان در انجمن باعث آشنایی بیشتر با دستاوردهای آن باشد.

همچنین در این نشست مشترک، فصلنامه «پژوهش هنر» و «ECO HERITAGE» به عنوات تولیدات طرفین در زمینه مجلات تخصصی هنر و فرهنگ معرفی گردیده و زمینه‌های همکاری بین این دو مجله پیشنهاد شد. دکتر غافله باشی، معاون امور بین‌الملل موسسه فرهنگی اکو نیز ضمن تقدیر از فصلنامه پژوهش هنر ابراز امیدواری کرد که همکاری مشترک دو نشریه بتواند به ارتقای نقش فرهنگی و رسانه آن‌ها منجر شود.